Zieleniec na trasie Klasyka Kłodzkiego

Zieleniec na trasie Klasyka Kłodzkiego

Zieleniec, a wraz z nim jego okolice, posiadają wiele możliwości uprawiania różnych rodzajów sportu. Zimą, dzięki znanym w całej Polsce stokom narciarskim, a także bazie noclegowej, która umożliwia zostanie tutaj na trochę dłużej, całe tłumy turystów zjeżdżają się do Kotliny Kłodzkiej, aby móc poszaleć na nartach lub snowboardzie. Latem jest to swego rodzaju centrum kolarstwa górskiego, którego trenowanie jest tutaj możliwe, dzięki licznym trasom, wplecionym w górski krajobraz. Jako ciekawostkę można podać fakt, że to właśnie tu do zawodów przygotowuje się wszystkim dobrze znana polska zawodniczka kolarstwa górskiego – Maja Włoszczowska.

Na górskich trasach znajdujących się w Zieleńcu i jego okolicach, odbywają się Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim, czyli tak zwany Klasyk Kłodzki. Jest to bardzo prestiżowy maraton kolarstwa górskiego, a jego trasy są jednymi z najtrudniejszych, co nie zraża całych rzeszy kolarzy do brania w nim udziału. Twórcy przedsięwzięcia określają jego zadanie jako popularyzację tego rodzaju sportu, który jest sportem ekstremalnym i bardzo trudnym – nie jedziemy po asfaltowej nawierzchni, ale po leżących w górach szlakach, na których czeka nas wiele przeszkód i niespodzianek. Ma to być również propagowanie aktywnego stylu życia, szczególnie wśród młodych ludzi.

W Klasyku Kłodzkim udział może wziąć każdy bez względu na stopień zaawansowania, ponieważ Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim rozgrywają się na kilku trasach o zróżnicowanym poziomie trudności i długości. Urozmaiceniem jest fakt, że każdego roku przygotowane do przebycia odcinki są zmieniane, co zwiększa adrenalinę, kiedy przebywamy wcześniej nieznaną nam drogę, jest to także świetna przygoda.

Podczas gdy odbywa się tu Klasyk Kłodzki, Zieleniec i jego okolice oblegane są nie tylko przez licznie przybyłych chętnych do wzięcia udziału w tym trudnym maratonie, ale również przez turystów, którzy przyjechali żeby kibicować zawodnikom. Ośrodki noclegowe zawsze są gotowe na przyjęcie takich tłumów, ponieważ jest tu wiele miejsc, których oferta zdecydowanie zasługuje na uwagę. Zieleniec, który jest częścią Dusznik-Zdroju, to miejsce o licznych walorach przyrodniczych oraz turystycznych. Dodatkowo wpływa na to atrakcyjna infrastruktura, dzięki czemu turyści chętnie odwiedzają te tereny. Jeżeli góry to miejsce, w które lubicie wracać, warto także zajrzeć w nieco inne pasmo – Góry Sowie, w których oprócz podziwiania pięknych widoków możemy również dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat górnictwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>