Wyjazd wakacyjny do Brennej

Wyjazd wakacyjny do Brennej

Z ostatniej wycieczki do Gdyni [do zapoznania się: http://www.porzadnepomorze.pl/piekne-gdynskie-plaze-503/], udajemy się na południe.Planując swój wyjazd na urlop, na pewno zależy nam na tym, żeby mieć do bardzo dużej ilości atrakcji, w końcu dzięki temu nie spędzimy czasu biernie i będziemy posiadać różne możliwości rozrywki. Oczywiście nie zawsze takie atrakcje należą do tanich, jednak jeśli dobrze wybierzemy miejscowość, do której będziemy jechać, możemy liczyć na bardzo duże prawdopodobieństwo zaoszczędzenia pieniędzy.

Doskonałym przykładem jest Brenna, która znajduje się w województwie śląskim i jest stosunkowo niewielką miejscowością, ponieważ mieszka tutaj zaledwie 11 tysięcy mieszkańców. Miasto jest nastawione na przyjazd turystów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tereny Śląska [tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk] są coraz bardziej popularne. Warto więc wybrać się tu o wiele wcześniej, nim jeszcze ceny atrakcji wzrosną, jak przykładowo ma to miejsce nad morzem. W okolicy znajdziemy również bardzo dobrze rozbudowane punkty gastronomiczne, więc nie musimy obawiać się, że będziemy chodzić głodni lub spędzając czas na urlopie, będziemy musieli przygotowywać samodzielnie posiłki. Dzięki temu po ciężkim dniu spędzonym na podróżowaniu i zwiedzaniu ciekawych miejsc i zabytków, będziemy mogli sobie odpocząć w przyjemnej knajpie.

Jest tam wiele interesujących miejsc do zwiedzania, np. dla miłośników architektury ciekawym będzie z pewnością kościół p.w. św. Jana Chrzciciela z XVIII wieku czy kościelny cmentarz. Warto także zobaczyć chatę z XVII wieku czy wybudowaną w 1789 roku plebanię.

Brenna jest doskonałym miejscem zarówno latem i zimą, ponieważ w ciągu ciepłych dni możemy odwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne, a w okresie chłodnym przyjechać na narty lub deskę snowboardową, tak więc spokojnie sezon trwa tutaj cały rok i raczej nie będziemy się nudzić. Noclegi również oferowane są w bardzo ciekawym stosunku jakości do ceny, ponieważ muszą one zmierzyć się z dużą ilością konkurencyjnych kurortów turystycznych [info na meteor-turystyka.pl/noclegi,brenna,0.html], więc finalnie – dużo nie powinniśmy zapłacić, a sam komfort i stan kwater będzie bardzo atrakcyjny.

Nie powinniśmy długo zwlekać z wyborem, ponieważ śląskie kurorty turystyczne stają się coraz bardziej popularne i atrakcyjne, więc jadąc w tym momencie na taki wypad, możemy liczyć na ciekawe ceny, doskonałą obsługę i przede wszystkim świetną zabawę, a w końcu o to chyba nam chodzi, w trakcie planowania naszego wyjazdu urlopowego.


2 thoughts on “Wyjazd wakacyjny do Brennej

  1. Może nie ma tam wielkich budowli, których każdy szuka na wczasach, warto czasami spojrzeć z innej perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>