Wisła w dzień i w nocy

Wisła w dzień i w nocy

Wisła to niezwykle piękna i popularna miejscowość, znajdująca się na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Te tereny województwa, znane są za sprawą Adama Małysza i sportów zimowych. Licznie przybywający turyści – amatorzy różnych sportów, z zadowoleniem korzystają z oferty, jaką zapewnia Wisła. Wygoda, komfort i przyjazna atmosfera, to tylko niektóre korzyści z niej płynące. Tanie noclegi (patrz https://meteor-turystyka.pl/noclegi,jurgow,0.html) to duży atut miejscowości, który powoduje, że warto zastanowić się nad przedłużeniem pobytu.

Wisła to miejscowość, która związana jest z narciarstwem. Mamy w niej do dyspozycji 5 ośrodków, w ramach których funkcjonuje aż 21 wyciągów narciarskich. Trasy zjazdowe, podzielone są ze względu na poziom trudności, dobrze oświetlone i naśnieżane. W ramach ośrodków, funkcjonują tez wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki z profesjonalnymi instruktorami. Warto podczas pobytu wybrać się także na wędrówkę po okolicy. Zwłaszcza jeśli spędzamy tu swój urlop w sezonie letnim. Wówczas do dyspozycji jest cała sieć lokalnych szlaków turystycznych. Tras pieszych jest 21, zaś rowerowych 4. Wszystkie prowadzą przez malownicze szczyty Stożka Wielkiego, Baraniej Góry i innych lokalnych wzniesień. Malownicze pejzaże to ich największy atut.

Po ciężkim dniu spędzonym na aktywności fizycznej, mamy okazję odprężyć się na basenie lub wybrać do którejś, z położonych na głównym deptaku knajp. Szczególnie lubiane są tradycyjne beskidzkie karczmy, serwujące regionalne przysmaki. Gdy opadną emocje związane z radościami dnia, przychodzi pora, na wieczorną rozrywkę. Tej również w Wiśle nie brakuje. Możemy bowiem rozkoszować się kieliszkiem wybornego wina, podczas zabiegów w tutejszym SPA, lub wybrać na spontaniczną zabawę przy kręglach. Wieczór wcale nie musi być nudny, a zapewnia nas o tym szeroka oferta lokalnych pubów, salonów gier i dyskotek.

Wieczorem dobrze jest też podziwiać zachód słońca, przemierzając bulwar księżycowy, położony w pobliżu Rynku Głównego i Parku Miejskiego. Wszystkie te miejsca łączy niebywały urok, który zwłaszcza wieczorami wydaje się być niezwykle wyraźny.

Pobyt w Wiśle to cudowny czas, który daje nam różnorodne możliwości spędzenia czasu. Nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie tu coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Każdy podróżny może zaplanować swój wyjazd według własnych preferencji, w taki sposób, aby stał się źródłem cudownych wspomnień na długie lata.


4 thoughts on “Wisła w dzień i w nocy

  1. Wisła o każdej porze roku jest warta odwiedzenia :) tylko wiadomo, że latem i zimą o nocleg warto się zatroszczyć wcześniej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>