Piękne gdyńskie plaże

Piękne gdyńskie plaże

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, tak więc większość urlopowiczów ma już zarezerwowane noclegi. Gdynia dysponuje dużą ilością kwater: od tych prywatnych, poprzez pensjonaty, po hotele – nawet te pięciogwiazdkowe. Można zatem stwierdzić, iż tutejsze propozycje noclegowe (www) są idealnie dopasowane do każdego turysty. Miasto to poza noclegami dysponuje wszystkim, czego turyście potrzeba – piękna plaża, liczne atrakcje, zarówno dla dorosłych, jaki dla dzieci przyciągają każdego roku masy turystów. Turyści dzielą się na tych, którzy pragną beztroskiego wypoczynku oraz na tych, którzy w trakcie urlopu chcą nabyć jakąś nową wiedzę i przeżyć jakieś niezapomniane wrażenia. Gdynia jest miastem zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Najbardziej popularna i oblegana przez turystów jest niewątpliwie gdyńska Plaża Śródmieście. To tutaj znajduje się najdłuższe, bo ponad dwustumetrowe kąpielisko oraz cała masa atrakcji. Komunikacja na plaży – wszelkie dojścia i zejścia, jest doskonale zorganizowana, a liczne bary, wypożyczalnie sprzętów i place zabaw pozwalają na spędzenie tutaj całodniowego wypoczynku. Jest to jednak jedna z kilku plaż dostępnych w Gdyni.

Jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, warto rozejrzeć się za innym, równie pięknym, choć nie aż tak przygotowanym dla turystów miejscem. Można zatem spróbować odpoczynku na Plaży Gdynia Radłowo, która od niedawna jest również strzeżona i dysponuje stumetrowym kąpieliskiem. Wśród gdyńskich plaż poza tą największą, czyli Plaży Śródmieście i tą „dziką”, czyli Plaży Radłowo, znajdują się również Plaża Gdynia Orłowo oraz Gdynia Babie Doły. Obie strzeżone w okresie letnim i przyciągające co roku niezliczone ilości miłośników wypoczynku na piasku. Należy jednak pamiętać, że większość nadmorskich plaż publicznych, jak też plaże gdyńskie, strzeżone są z reguły tylko do końca sezonu, czyli do końca sierpnia. Planując zatem wakacje poza sezonem turysta musi się liczyć z takimi niedogodnościami. Poza samym pięknym i złocistym piaskiem oraz charakterystycznymi dla polskiego pomorza zachodami słońca, Gdynia przyciąga turystów rozlicznymi organizowanymi na plażach w okresie letnim imprezami i koncertami. Spędzając tutaj dwutygodniowy odpoczynek, możemy być pewni, ze trafimy na jakiś mniejszy lub większy, lecz dostępny dla ogółu event, mający promować miasto. Nie będą się zatem tutaj nudzili ani dorośli, ani dzieci – każdy znajdzie moc atrakcji dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>