Najciekawsze miejsca w Sopocie

Najciekawsze miejsca w Sopocie

Z gdyńskich plaż [http://porzadnepomorze.pl/piekne-gdynskie-plaze] przenosimy się do innej części Trójmiasta. Sopot to miejsce, które wśród turystów jest niezwykle popularne. Właściwie jest to jedna z miejscowości, które są najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów w Polsce. Ten nadmorski kurort może poszczycić się idealnym zapleczem rekreacyjnym, a baza noclegowa i gastronomiczna w tej miejscowości zachęcają tylko do pobytu w Sopocie. Trzeba przyznać, że swój wypoczynek planują tutaj często również turyści przybywający do Polski zza granic naszego kraju. Każdy znajdzie tutaj świetne noclegi [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sopot,0.html]. Sopot bowiem to miejsce, w którym znajdują się zarówno ekskluzywne, wielogwiazdkowe hotele z luksusowymi apartamentami, jak i tańsze kwatery prywatne i pensjonaty. Warto więc wybrać się w to miejsce, ponieważ jest to bardzo ciekawa propozycja co do spędzania wakacji w miejscu atrakcyjnym dla turystów.

Trzeba zauważyć, że najbardziej popularnym miejscem w Sopocie jest molo [https://google.pl/maps/place/Molo+w+Sopocie/]. Pomimo tego, iż wstęp na sopockie molo jest płatny, warto jednak wybrać się w to szczególne miejsce. Molo w Sopocie to jedyny tak duży obiekt tego rodzaju w Polsce, jak i całej Europie – nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów. Warto wybrać się na sopockie molo przede wszystkim ze względu na to, że jest to idealny teren do spacerów, a widoki na morze, jak i na Sopot, a także znajdujący się niedaleko Gdańsk i Gdynię są naprawdę wspaniałe. Widoczność jest tutaj doskonała, oczywiście w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę również na to, że przy molo w Sopocie znajduje się przystań dla wyjątkowych jachtów, które także wzbudzają zainteresowanie turystów.

Jednak molo w Sopocie to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić przebywając w tych okolicach. Oczywiście, warto wypocząć również na miejscowej plaży, jednak w Sopocie znajdziemy również wiele obiektów cennych z historycznego czy architektonicznego punktu widzenia. Warto zobaczyć na przykład Krzywy Domek w Sopocie, który jest naprawdę unikatowym i ciekawym budynkiem. Na pewno warto zajrzeć również do grodziska wczesnośredniowiecznego czy latarni morskiej. Znajdziemy również tutaj zabytkową Operę Leśną, która po dziś dzień jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>