Jantar – życie tętni tutaj latem

Jantar – życie tętni tutaj latem

Jantar jest popularną wsią, położoną na naszym polskim Pomorzu, tuż na pograniczu Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej (pomocne informacje – www.wikipedia.org/wiki/Jantar). Dawniej przebiegał tędy znany szlak bursztynowy, prawdopodobnie stąd wzięła się nazwa osady. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z roku 1400. Długa i barwna historia sprawiła, że nie brakuje tutaj ciekawych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, spędzając swoje wakacje czy weekend nad Morzem Bałtyckim (pomocna witryna – meteor-turystyka.pl).

Jantar jest miejscowością typowo turystyczną. Znajduje się tutaj kąpielisko morskie, które dzięki strzegącym jej doświadczonym ratownikom morskim, jest niezwykle bezpieczne, również dla dzieci i dla osób nieumiejących pływać. Życie tętni tutaj głównie latem. Wówczas trudno jest znaleźć puste miejsca. Zimą natomiast panuje wszechobecna cisza, nie brakuje jednak zwolenników nadmorskich spacerów nawet zimą. Niezwykle popularną atrakcją jest kolejka wąskotorowa, prowadząca aż do samego Malborka, Grudziądza i Szturmu. Przejażdżka nią dostarczy niezwykłych wrażeń i wspaniałej frajdy nie tylko najmłodszym turystom.

Charakterystyczną i unikalną atrakcją jest również Indiańska Wioska. Tutaj można zobaczyć, jak wyglądają tipi, poznać ich zwyczaje i tradycje. Spacer jest prawdziwą przygodą i spodoba się z całą pewnością każdemu. Jantar, oprócz tego, że jest wsią nadmorską, z piękną linią brzegową, piaszczystą plażą i morskim kąpieliskiem, jest też osadą idealną wprost dla miłośników sportu. Rozgrywane są tu różnego rodzaju zawody i mistrzostwa, między innymi Turniej Piłki Niżnej Plażowej o Bursztynowy Puchar. Idealne warunki panują tutaj również dla miłośników jazdy konnej. Znajduje się tu bowiem ośrodek jeździecki „Buffalo Bill”, umożliwiający odbycie wycieczki nad morze w siodle, zarówno dla wprawionych jeźdźców, jak i dla tych, którzy swoją przygodę z siodłem dopiero rozpoczynają. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na trudne początki.

Turyści przybywający tutaj nie muszą martwić się o noclegi. Jantar posiada bowiem niezwykle rozwiniętą sieć hoteli czy pensjonatów, a baza noclegowa wciąż się rozrasta. Tym, co najbardziej kojarzy nam się z Jantarem są oczywiście bursztyny. Przy odrobinie szczęścia możemy je odnaleźć na brzegu piaszczystej plaży. Odbywają się tutaj nawet zawody w wyławianiu bursztynów, przyciągające wielu zwolenników każdego roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>